مجله راویک

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد ؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 اینستاگرام و فضای وب پرشده از هشتگها و همه به دنبال آموزش ساخت هشتگ برای اینستاگرام و یا شبکه‌های اجتماعی دیگر هستند. اما اگر میخواهید پیش از آنکه بدانید چگونه هشتگ بسازید، اصلا بدانید که هشتگ یا همان (#) سمبل معروف این روزها چیست و به چه کار می‌آید ما این مقاله را برای شما نوشته‌ایم.

هشتگ چیست ؟

هشتگ نوعی برچسب دیجیتال برای محتوای دیجیتال شما در وب و به خصوص شبکه‌های اجتماعی است که به افراد دیگری که علاقه‌مند به موضوع مشابهی هستند اجازه میدهد تا محتوا و مطلب شما را چه صوت باشد، چه متن و چه ویدِو بیابند. ظاهر عمومی هشتگ گذاری چیزی است شبیه مثلا": #هشتگ یا #آموزش_هشتگ یا #ایران.

اغلب کاربرد هشتگها به شبکه‌های اجتماعی مربوط میشود، استفاده‌ای که از توئییتر شروع شد و بعد پایش به تمام شبکه‌های اجتماعی مطرح دنیا از جمله اینستاگرام نیز باز شد. به طوری که امروزه تصور اینستاگرام برای بسیاری از کابران بدون هشتگ کاربردی پیدا نمیکند. هر کاربر که مطلبی را به اشتراک میگذارد میتواند برای آن هشتگی انتخاب کند و یا اگر هشتگی میشناسد از آن در مطلبش استفاده نماید. به این ترتیب هرگاه کاربر دیگری هشتگ مورد نظر را جستجو نماید میتواند به مطلب او و دیگرانی که از هشتگ مشابه استفاده نموده‌اند دست یابد.

برای مثال بیایید فرض کنیم که شما عکس یا ویدیویی از ورزش امروز خود که دوچرخه‌سواری بوده  گرفته‌اید و میخواهید آن را بر روی یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک بگذارید. احتمالا اولین هشتگی که به ذهن شما میرسد #ورزش خواهد بود. حالا که شما پستی را که در خود عبارت #ورزش را دارد به اشتراک گذاشته‌اید هرگاه شخصی در هرجای دنیا که اجازه دسترسی به صفحه شما را دارد #ورزش را جستجو نماید در لیست نتایج با پست شما نیز در کنار مطالب دیگرانی که از این هشتگ استفاده کرده‌اند مواجه میشود. در نتایج جستجوی او ممکن است مطالب متفاوتی به دست آید که نقطه اشتراک آنها خواهد بود است. ممکن است با تصاویری از شنا یا سوارکاری نیز برخورد نماید که کاربرانی آنها را با هشتگ مورود اشاره منتشر نموده اند. حالا اگر در همین پست از هشتگ دیگری مانند #دوچرخه استفاده نمایید نیز به گروهی از مطالب در اینستاگرام میپیوندید که حول موضوع دوچرخه منتشر شده اند.

 

چگونه هشتگ بسازیم ؟

آموزش ساخت هشتگ آسانتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید فقط پیش از آن باید چند نکته کوچک و فنی را بدانید و پس از آن ظرف چند ثانیه میتوانید هشتگ کاربردی خود را بسازید.

-فاصله ممنوع

عبارتی که هشتگ میکنید میتواند یک کلمه و یا ترکیب کلمات و یا حتی ترکیب کلمات با اعداد باشد اما باید توجه داشته باشید استفاده از فاصله در هشتگ ممنوع است. یعنی مادامی که تایپ عبارت هشتگ شما به پایان نرسیده نباید از کلید اسپیس استفاده کنید. همچنین از سمبلها و علامتهای روی کیبورد نیز نمیتوانید استفاده کنید و انتخابهایتان به اعداد و حروف محدود میشود.

با کاراکتر # شروع کنید

برای ساخت یک هشتگ با تایپ همان "#" شروع کنید و سپس هرچه میخواهد دل تنگتان با رعایت نکات فوق بگویید.