مجله راویک

درج آدرس و موقعیت مکانی دلخواه روی نقشه اینستاگرام

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

اضافه کردن موقعیت مکانی دلخواه به اینستاگرام در گذشته 

در گذشته نه چندان دور شما میتوانستیذ هنگام گذاشتن پست جدید در اینستاگرام و به صورت همزمان اضافه نمودن آدرس و مکان جدید برای پست اینستاگرام خود را نیز انجام دهید. بدین ترتیب پس از انتشار پست به همراه آن مکان و آدرس نیز برای مخاطب شما به نمایش گذاشته میشد. قابلیتی جالب که با توجه به آن قدرت این شبکه اجتماعی برای نزدیک تر کردن اعضای خود بیشتر میشد. اما در نسخه‌های اخیر کاربران اینستاگرام ظاهراً قادر به اضافه کردن آدرس جدید به نقشه این شبکه اجتماعی نیستند. اما آیا واقعا اینستاگرام قید این آپشن فوق العاده را زده است؟ برای پاسخ دادن به این سوال همراه راویک باشید.

آدرسها و موقعیت های مکانی اینستاگرام بهینه تر از گذشته

همانطور که احتمالاً میدانید فیسبوک مالک شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز هست و برای بهینه سازی نقشه محبوب خود و بیشتر شدن کارایی نقشه اینستاگرام دست به تغییراتی زده. از این پس ویرایش و اضافه کردن مکان دلخواه به نقشه اینستاگرام تنها از طریق نقشه فیسبوک امکان پدیر است. بدین ترتیب برای افزودن یک موقعیت مکانی جدید به اینستاگرام شما نیاز به یک حساب کاربری در فیسبود دارید اما خبر خوب اینکه نیازی نیست که حتماً این حساب کاربری به حساب کاربری ایسنتاگرام شما لینک شده باشد. یا به عبارت دیگر از طریق هر حساب کاربری که اقدام به اضافه نمودن موقعیت مکانی به نقشه فیسبوک کنید از آن پس آدرس مورد نظر برای تمام کاربران در فیسبوک و اینستاگرام قابل استفاده خواهد بود.

چگونه آدرس جدید را برای استفاده در اینستاگرام ثبت کنیم؟

خب بهتر است آستینها را بالا بزنید.

1- از طریق اپ رسمی فیسبوک (اندروید یا ios)  ویا از طریق برازر پی.سی وارد حساب کاربری فیسبوک خود شوید.

2- در صفحه اصلی فیسبوک مطابق تصویر پایین دکمه Check in را خواهید داد که زیر Status bar قرار گرفته.

از این کلید استفاده کنید تا لیستی از مکانهای محبوب و پیشنهادی فیسبوک را مشاهده کنید. اما اگر مکان مورد نظر شما در این لیست نیست و قصد اضافه کردن مکان جدید به اینستاگرام دارید به مرحله 3 میرویم.

3- برای استفاده از این سرویس و اضافه نمودن موقعیت دلخواه به نقشه اینستاگرام نیاز دارید تا دسترسی به موقعیت مکانی را برای اپ فراهم کنید. در بسیار از دیوایسها میتوانید این کار را از طریق Settings > Privacy > Location Services انجام دهید. به خاطر داشته باشید بلافاصله پس از ثبت موقعیت و آدرس دلخواه روی اینستاگرام میتوانید این دسترسی را دوباره خاموش کنید.

4- خب در این مرحله میتوانید شروع کنید به تایپ نام محلی که قصد ثبت موقعیت آن را روی نقشه اینستاگرام دارید. توجه داشته باشید موقعیت و آدرس ثبت شده روی نقشه اینستاگرام برای همه کاربران قابل مشاهده خواهد بود بنابراین در نحوه نگارش آن دقت داشته باشید.

5- هنگامی که شروع به تایپ میکنید فیسبوک نام مکانهای پیشنهادی را برای شما به نمایش میگذارد. از آنها گذر کنید و در پایین صفحه روی قسمت Add Location کلیک کنید و تمام. حالا آدرس دلخواه شما روی نقشه قسبوک و همچنین اینستاگرام ثبت شده.

6- از این پس در اینستاگرام میتوانید هنگام ارسال پست در قسمت مربوط به Location آدرس مورد نظر را فراخوانی و استفاده کنید.