چرا بهتر است صفحه اینستاگرام خود را به ما بسپارید؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نقش اینستاگرام(Instagram) در کسب و کارهای امروزی چیزی است که کمتر کسی در آن شک دارد. از کسب و کارهای کوچک مانند تولید غذاهای خانگی گرفته تا غولهای صنعت خودروسازی و پوشاک، همه و همه زیر سقف شبکه اجتماعی با نام اینستاگرام گرد هم آمده‌ اند تا از امکانات آن استفاده کنند. دلایل بیشماری وجود دارد که بهتر است کسب و کار شما در اینستاگرام فعال باشد از جمله مخاطبان بسیار زیاد، هزینه‌های پایین حضور و تولید محتوا، امکان رصد رقبا، اینکه لازم نیست مخاطبان همواره شما را به یاد داشته باشند و این شما هستید که همواره خود را به یاد آنان می‌آورید و بسیاری موارد دیگر که موضوع این مقاله نیستند.

اما آیا بهتر است خودتان بخشی از وقت روزانه خود را برای به روزرسانی صفحه اینستاگرام خود اختصاص دهید یا آن را به یک متخصص تولید محتوای فضای مجازی بسیپارید تا در دنیای اینترنت شما را همراهی کند؟ شاید هم فکر کرده باشید بهتر است با مبلغی شخصی را استخدام کنید تا به صورت تمام وقت یا پاره وقت به امور مربوط به تولید محتوا، پیگیری و پاسخگویی مخاطبین شما در اینستاگرام رسیدگی کند.

مانند بسیاری از سوالات حوزه کسب و کار به خصوص کسب و کار اینترنتی نمیتوان نسخه واحد برای تمام کسب و کارها پیچید اما نکته‌ای که پاسخ آن ساده است این است که در شرایط برابر که هزینه‌های شما را تحت تاثیر قرار ندهد احتمالاً بهتر است برای مدیریت صفحه اینستاگرام خود از افراد حرفه‌ای استفاده کنید. در اینجا به بخشی از دلایلی که باعث میشود این انتخاب به نفع شما باشد را برمیشماریم.

1- تولید محتوای باکیفیت: ممکن است شما مدیر موفق یک مجموعه بزرگ یا یک آشپز معروف باشید ولی میزان توفیق شما در حوزه تخصصتان به این معنا نیست که شما در نگارش و تولید محتوای جذاب برای مخاطبین خود نیز به اندازه یک کارشناس تولید محتوا، روزنامه‌نگار یا گرافیست حرفه‌ای موفق خواهید بود. حتی در برنامه‌های آشپزی کمتر دیده‌ایم کارگردانی یک مجموعه آموزش آشپزی را یک سرآشپز به عهده بگیرد.

2- وقت شما سرمایه شماست: مطمئنا شما در عرصه حرفه خودتان روزانه باید حواستان به روندهای مختلف اطرافتان باشد و با ذهنی آسوده به کسب و کار خود بپردازید که این باعث میشود که خواه ناخواه تهیه، مدیریت و تولید محتوای اینستاگرام یا وبسایتتان در زمان مناسب میسر نباشد و یا به دست فراموشی سپرده شود و از استمرار حضور شما در فضای وب کاسته شود. چه بسا مشتریان بالقوه‌ای که اگر به موقع خود را به آنها یادآوری نمایید به مشتری بالفعل شما تبدیل خواهند شد. افرادی که به صورت تخصصی بر روی تهیه، تولید و مدیریت محتوای فضای مجازی فعالیت میکنند اما تمام وقت مفید خود را به صورت حرفه‌ای به این کار تخصیص داده‌اند بنابراین در زمان درست شما را در جایی که باید باشید به نمایش میگذارند.

3- آشنایی به راهکارها: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هرچند بعضا نمایی ساده دارند که استفاده از آن را حتی برای کودکان میسر میسازد اما در عین حال رموز و راهکارهای مربوط به خودشان را برای درست و به جا دیده شدن دارند. آشنایی به نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام و یا کلیدواژه‌ها در وبسایتها و یا ساعاتی که بهتر است به‌روز شوید تا بیشتر دیده شوید تنها دو نمونه از این رموز و راهکارهاست.

4- صرفه‌جویی در هزینه تولید محتوا: افراد حرفه‌ای معمولا کاری که مد نظر شماست را در زمانی کمتر و با کیفیتی بالاتر از شما یا افرادی که تخصص دیگری جز تولید محتوا دارند انجام خواهند داد. پس جای تعجب چندانی ندارد اگر استفاده از خدمات آنها معامله‌ای دوسر برد باشد به هرحال شما برای خریدن کفش هم عموماً به کفش‌فروشی میروید ولی دست به دوختن کفش نمیبرید.

5-تمام خدمات زیر یک سقف: مجموعه‌های حرفه‌ای مدیریت و تولید محتوا عموماً خدماتی را به شما ارایه میدهند که افراد عادی از آنها بی‌بهره خواهند ماند. به طور مثال پاسخگویی مستمر به مخاطبین شما، پایش و رصد فعالیتهای رقبای شما و زیر نظر گرفتن آمار و ارقامی که پیشرفت کسب و کار شما در فضای مجازی را توضیح میدهند از همین دست موارد هستند.

6-امنیت اطلاعات: اطلاعات آماری و یا هر اطلاعی که در حوزه کسب و کار شما وجود دارد چیزی است که میتواند پاشنه آشیل بیزینس شما باشد. بنابراین بسیار مهم است تنها افرادی به آنها دسترسی داشته باشند که هم شناخته شده باشند و در عین پایبندی به اخلاق حرفه‌ای به اصول حفظ امنیت اطلاعات در فضای مجازی آشنا باشند.

مجموعه راویک با سالها تجربه و استفاده از متخصصین تولید انواع محتوا از متنی گرفته تا عکس و چند رسانه‌ای در خدمت شماست تا با صرف کمترین هزینه به بهترین شکل ممکن کسب و کار خود در فضای مجازی را تقویت کنید و با حضوری مستمر، قابل اعتماد و موثر توسعه را در دستور کار خود قرار دهید. مجموعه راویک همچنین مشاوره‌های لازم را در خصوص کسب و کار شما با توجه به اصول فنی و به روز ارایه خواهد نمود و با خدمات شفاف خود به شما کمک میکند تا در چارچوب فضایی امن و در کنار قیمتهای منطقی همانطور دیده شوید که میخواهید.

 

راویک ارایه دهنده خدمات "مدیریت در شبکه‌های اجتماعی" برای شماست.